SRBE SLAVE U ŠVEDSKOJ: Bivši GOLMAN Inđije i Voždovca zakucao loptu u mrežu u 96. minutu, Rodić asistent! (VIDEO)
Miloje Preković slavi gol za izjednačenje u 96. minutu, Foto: Printscreen/Twitter/@dplus_sportSE

u maniru golgetera

Miloje Preković (32) je pravovremeno naskočio i glavom poslao loptu u gol za izjednačenje

Objavljeno: 10:39h

Neki fudbalski treneri ne dozvoljavaju golmanima da odu u protivnički šesnaesterac ni kad se juri gol u poslednjim trenucima meča, ali nekad se ovo i te kako isplati.

Najnoviji čuvar mreže koji se proslavio na ovaj način je Srbin, a možda je dozvolu dobio lakše jer mu je trener zemljak, Srđan Tufegdžić.

Miloje Preković je u 96. minutu utakmice svog Estera i Vesterosa u Drugoj ligi Švedske otišao u kazneni prostor gostiju tokom kornera svog tima i praktično poslednje prilike da izjednače.

Udarac iz ugla je izveo bivši fudbaler Rada i reprezentacije Crne Gore, a rođeni Beograđanin, Vladimir Rodić, koji je sjajno pronašao Prekovića nadomak peterca.

Visoki golman je pravovremeno naskočio i glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:2 i veliko slavlje na tribinama.

Miloje Preković (32) je rođen u Aranđelovcu, a fudbalsku karijeru počeo u Mladenovcu da bi se brzo preselio u Košice. Bio je član Mladosti iz Lučana, Sloge, OFK Beograda, a najveći trag u srpskom fudbalu je ostavio kao golman Inđije i Voždovca.