Ivan Obradović se pobrinuo da Mančester junajted ne spava mirno pred revanš sa Anderlehtom! (VIDEO)

Liga evrope, 1/4 finale

Jedna utakmica je završena posle svih ovih, zbog divljanja huligana na stadionu u Lionu

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Anderlehtom 1:1 u Briselu, u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

"Crveni đavoli" su poveli golom Henriha Mhitarjana, posle sjajne akcije njegovih saigrača u 37. minutu.

Međutim, četiri minuta pre kraja Leander Dendonker glavom trese mrežu gola Serhija Romera, posle sjajnog centaršuta Ivana Obradovića sa leve strane. Ekipa Ajaksa je savladala sa 2:0 Šalke na svom terenu, pogocima Davija Klasena. "Kopljanici" su poveli u 23. minutu kada je Klasen realizovao penal posle faula Alesandra Šofa, a trijumf je "overio" u sedmom minutu nastavka udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Selta je savladala Genk u Vigu sa 3:2. Belgijanci su poveli već u desetom minutu preko Betijusa, ali Sisto, Aspas i Guideti preokreću do poluvremena.

Osim Obradovića, još dvojica srpskih fudbalera su odigrala svih 90 minuta, Nemanja Radoja za Seltu, te Matija Nastasić za Šalke. Četvrti duel dana, derbi runde između Liona i Bešiktaša, počeo je sa 45 minuta zakašnjenja zbog divljanja navijača na stadionu. Revanš utakmice su 20. aprila.

BONUS VIDEO: Bakljada navijača Partizana povodom obeležavanja 25 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona