MBAPE OBRADOVAO PARK PRINČEVA: PSŽ konačno pobedio!

FRANCUSKA LIGA 1

Fudbaleri PSŽ-a stigli do prve pobede u novoj sezoni francuskog šampionata

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Lans 3:1 u trećem kolu francuske Lige 1.

Tako su Parižani posle dva remija konačno osvojili sva tri boda u novoj sezoni.

U glavnoj roli u pobedi nad Lansom od 3:1 (1:0) bio je, a ko bi drugi, nego Kilijan Mbape.

Celog leta je bio glavna tema u Parizu, dvoumio se oko toga da li da ode ili ostane, na kraju ispostavilo se da se bez njegovih golova ne može.

Pogurao je "svece" do pobede sa dva gola i pokazao da je u veoma dobroj golgeterskoj formi na startu sezome.

PSŽ je poveo u 45. minutu lepim udarcem Marka Asensija sa ivice kaznenog prostora.

Samo što je krenuo drugi deo susreta, u 52. minutu, Mbape je stupio na scenu.

Bio je to precizan udarac sa ivice kaznenog prostora, bio je to izuzetno snažan udarac i golman Lansa nije imao nikakve šanse, 2:0.

U prvom minutu nadoknade, posle akcije po desnog strani, Ruis se ušetao pred gol i asistirao Mbapeu koji je nekako uspeo da uputi loptu u mrežu.

Nije to bilo sve jer su gosti u petom minutu nadoknade uspeli da smanje, a strelac je bio Morgan.