MUKE TANTALOVE: Barselona JEDVA pobedila Kadiz!
Slavlje fudbalera Barselone, Foto: Felipe Mondino/IPA Sport / ipa-a / PA Images / Profimedia

PRIMERA

Fudbaleri Barselone upisali prvi trijumf u novoj sezoni španske Primere

Objavljeno: 22:12h

Fudbaleri Barselone savladali su na domaćem terenu Kadiz rezultatom 2:0 u okviru 2. kola Primere.

Katalonci su tako stigli do prva tri boda ove sezone, pošto su u 1. kolu remizirali sa Hetafeom 0:0, dok je Kadiz doživeo prvi neuspeh posle trijumfa nad Alavesom rezultatom 1:0.

Kadiz je pokazao snažan otpor, činilo se u jednom trenutku da će i on odoleti šampionu Španije, ali je na kraju, ipak, položio oružje pred favoritom.

Barselona se dugo mučila i otpor rivala slomila je tek u 82. minutu kada je Pedri postigao gol, a svoju prvu asistenciju u dresu novog kluba zabeležio je doskorašnji fudbaler Mančester sitija Ilkaj Gundogan.

Konačnih 2:0 postavio je Feran Tores u 94.minutu posle dodavanja Roberta Levandovskog.

Vredi napomenuti da će Barsa ove sezone domaće utakmice igrati na Olimpijskom stadionu jer se Kamp Nou renovira.

U narednom kolu Blaugrana gostuje Viljarealu, dok će Kadiz dočekati Almeriju.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU