MESI POSLE MESEC DANA DONEO PEHAR INTER MAJAMIJU! Leo najtrofejniji fudbaler u istoriji (VIDEO/FOTO)
Lionel Mesi i saigrači iz Inter Majamija sa trofejem Liga kupa, Foto: Nick Tre. Smith / Zuma Press / Profimedia

KONKAKAF LIGA KUP

Mađioničar i genije iz Rosarija dao maestralan gol u prvom poluvremenu, a potom bio precizan i sa početnog penala

Objavljeno: 11:08h

Lionel Mesi posle samo mesec dana osvojio je trofej u dresu Intera iz Majamija pošto je došao do pehara u najmanje bitnom takmičenju zvanom Liga kup.

Klub sa Floride posle samo pet godina postojanja došao je do trofeja na krilima mađioničara i genija iz Rosarija.

Tim čiji je jedan od vlasnika Dejvid Bekam pobedio je Nešvil rivala iz MLS lige sa 10:9 posle penala, dok je u regularnom toku bilo 1:1.

Leo je u 23. minutu postigao majstorski gol kada se oslobodio jednog čuvara i potom poslao precizan šut u gornji ugao.

Nešvil je izjednačio u 57. minutu autogolom golmana Dreka Kalendera, a potom su usledili penali.

Kod poravnanja rezultata, jedan od vlasnika Janis Adetokumbo simulirao je način radovanja Kristijana Ronalda.

Mesi je izveo prvi jedanaesterac i pogodio, skinuo teret na početku saigralima, a precizni sa bele tačke bili su i Serhio Buskets i Đordi Alba.

Lionel je ovim peharom postao najtrofejniji fudbaler u istoriji pošto je prestigao Danija Alveša, nekadašnjeg saigrača iz Barselone.

Argentinac je stigao do 44. pehara, a ovo mu je bilo 48. finale u karijeri i zaslužan je za 50 golova, od toga je 35 dao, a za 15 asistirao.

Razlika u odnosu na pratioce je tolika da niko drugi, od postanka sveta do danas, nije prebacio ni 40 pogodaka.

Leo je treći put u karijeru došao do pogotka u svim fazama turnira, prvo je to uradio sa Barselonom u sezoni 2010/11 u Ligi šampiona.

Zatim na prethodnom Mundijalu sa Argentinom, a u SAD je matirao čuvare sedam klubova (dvaput Atlante).

Mesi je na sedam vezanih utakmica dao gol za Inter Majami, ukupno 10 u KONKAKAF Liga kupu u kojem igraju timovi iz SAD, Kanade i Meksika.

Trofej je sastavu sa Floride doneo direktan plasman u osminu finala naredne KONKAKAF Lige šampiona.

Za kraj priče o "gaučosu" da napomenemo da je dobio nagradu za najboljeg igrača i strelca takmičenja.