PORTUGALCI UBEDLJIVI: Braga sa pola gasa RAZBILA TSC i rešila sve dileme pre revanša!
Bruma postiže vodeći gol za Bragu protiv TSC-a, Foto: Gonçalo Delgado/Global Imagens/ / - / Profimedia

igra mačke i miša

TSC bez ikakve šanse za čudo u Portugalu

Objavljeno: 22:54h

Fudbaleri TSC-a poraženo su na gostovanju Bragi u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Portugalski tim slavio je rezultatom 3:0 i maltene je već obezbedio plasman u plej-of fazu kvalifikacija.

Srpski predstavnik može da bude srećan ishodom utakmice, pošto se posle prvih 20 minuta susreta očekivao još veči debakl.

Braga je od samog starta krenula sa napadima ka golu TSC-a, a do prednosti domaći tim stigao je u 17. minutu nakon solo-akcije i pogotka Brume.

Nepuna dva minuta kasnije bilo je 2:0 za Portugalce. Potpuno je ispala odbrana našeg tima, a Pici je u situaciji 1 na 1 lako savladao golmana ekipe iz Bačke Topole.

TSC je ekspresno mogao do gola, ali je u 21. minutu najbolju šansu na meču propustio Miloš Pantović.

Do kraja poluvremena Braga je imala nekoliko dobrih šansi, ali su golman Ilić i defanzivac Nemanja Petrović spasili svoj tim.

U nastavku meča portugalski predstavnik je maksimalno spustio ritam igre, a TSC nikako nije mogao do šanse.

Srpski tim verovatno ne bi ni primio treći gol da veliku grešku nije napravio Goran Antonić posle koje je Đalo postavio konačnih 3:0.

Revanš meč na programu je naredne srede u Bačkoj Topoli.