ŽIVI BAJKA FARANA! Ki Klaksvik u trećem kolu posle penala (VIDEO/FOTO)
Fudbaleri Ki Klaksvika, Foto: Laszlo Szirtesi / Alamy / Alamy / Profimedia

Kvalifikacije za LŠ

Deo "ribara" je i srpski vezista Deni Pavlović koji je počeo u startnoj postavi, a izašao je u 74. minutu. Ostrvljani obezbedili makar Ligu konferencija

Posle Ferencvaroša, šampiona Mađarske, fudbaleri Ki Klaksvika sa Farskih Ostrva izbacili su i Haken, šampiona Švedske.

Junak je bio neverovatni Arni Frederiksberg koji je upisao het-trik u revanšu na gostujućem terenu, a bio je strelac dvaput i protiv Ferencvaroša.

Ki Klaksvik je posle 0:0 kod kuće odigrao 2:2 u Geteborgu i potom na penale slavio sa 4:3 za treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Ribari" su tako obezbedili makar grupnu fazu Lige konferencija, kao i Rakov i zagrebački Dinamo nešto ranije danas.

Farska Ostrva će takođe po prvi put imati predstavnika u trećem kolu kvalifikacija elitnog evropskog takmičenja.

Deo Ki Klaksvika je i srpski vezista Deni Pavlović koji je počeo u startnoj postavi, a izašao je u 74. minutu.

Podvig je napravio i Servet koji je igrao sa igračem manje od trećeg minuta, dvaput je nadoknadi minut protiv Genka i takođe slavio posle penala.

Zanimljivo da je glavni sudija bio srpski arbitar Novak Simović.

Dalje je posle produžetaka prošao i Makabi iz Haife koji je u Izraelu pobedio Šerif iz Tiraspolja sa 4:1, a u ukupnom rezultatu bilo 4:2.

Molde je sa ukupnih 2:1 izbacio Helsinki, dok je Kopenhagen sa daleko lakših 8:3 bio bolji od Brejdablika.

Posle 2:2 u Kaunasu, Galatasaraj je izbacio Žalgiris golom Drisa Mertensa u 31. minutu.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU