PROKLETSTVO NEMANJE MATIĆA U LIGI EVROPE! Tri finala i tri poraza, jednom mu presudio Srbin (VIDEO/FOTO)
Nemanja Matić na utakmici Sevilje i Rome u finalu Lige Evrope, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

BEZ TROFEJA!

Ubljanin nije imao uspeha u dresu Benfike, Mančester junajteda i sada Rome

Objavljeno: 11:52h
Veljko Petrović

Fudbaleri Rome poraženi su od Sevilje posle penala u finalu Lige Evrope na "Puškaš areni" u Budimpešti.

Žoze Murinjo izgubio je svoje prvo od šest evropskih finala, dok su Andalužani došli do sedmog trofeja u ovom takmičenju.

Objektivno i bez lažne skromnosti, igrač na kog portugalski stručnjak zbog duela u glavom gradu Mađarske najviše može da bude ponosan je Srbin.

Naravno, govorimo o Nemanji Matiću (34) koji nažalost nije uspeo da skine jedno prokletstvo u Ligi Evrope koje ga prati od 2013. godine.

Naime, nekadašnji reprezentativac Srbije odigrao je tri finala drugog po snazi UEFA takmičenja i još uvek nije uspeo da dođe do trofeja.

Sve je počelo u dresu Benfike protiv Čelsija kada je odigrao ceo meč, a presudio je pogodak Branislava Ivanovića za 2:1 u 93. minutu regularnog dela.

Novi neuspeh usledio je 2021. godine pošto je posle 1:1 u regularnom delu, Viljareal pobedio Mančester junajted na penale 11:10.

Tada je Ubljanin proveo ceo meč na klupi, a u sredu uveče odigrao je 120 minuta, ali nije došao do izvođenja jedanaesteraca zbog grčeva.

Nemanja ove sezone uživa u Večnom gradu, a posle pet godina uspeo je da dođe do 49 utakmica u svim takmičenjima.

Naredni vikend biće prilika za 50. jubilarni susret u sezoni što nikada do sada nije uradio kada govorimo o pojedinačnoj sezoni.

Nemanja Matić na utakmici Sevilje i Rome u finalu Lige Evrope
Nemanja Matić na utakmici Sevilje i Rome u finalu Lige Evropefoto: EPA/TAMAS KOVACS

Matić ima ugovor sa "vučicom" do jula leta 2024. godine uz opciju produžetka saradnje na još 12 meseci.

Žoze Murinjo i njegov verni vojnik iz Srbije imaće od naredne sezone novu priliku u Ligi Evrope i da iskusni vezista skine prokletstvo.