NAVJIAČI SLAVILI ULAZAK U BUNDESLIGU, A ONDA... Šok i neverica za Hamburg! (VIDEO)
Navijači Hajndenhajma, Foto: Eduard Martin / imago sportfotodienst / Profimedia

ludnica

Nezapamćena drama u završnici "Cvajte".

Nekadašnji šampion Evrope Hamburg nalazio se nadomak povratka u Bundesligu, ali su igrači i navijači ovog kluba na kraju doživeli potpuni šok.

Pred poslednje kolo samo je Darmštat obezbedio mesto u Bundesligi, dok su se za drugo direktno mesto u društvu najboljih borili Hajdenhajm i Hamburg.

Hajdenhajm je gostovao prežaljenom Regensburgu i bila mu je potrebna pobeda kako bi obezbedio neko od prva dva mesta, dok je HSV gostovao fenjerašu Sandhauzenu i morao je da pobedi, ali i da se nada da Hajdenham neće trijumfovati.

Hamburger je uspeo da slavi rezultatom 1:0 pogotom Žan Luka Dompea u prvom poluvremenu.

Činilo se da će nemački velikan nazad u Bundesligu, pošto je Hajdenhajm gubio sa 2:1 u gostima protiv Regensburga.

Ipak, onda se dogodio neverovatan preokret. Jan-Nikals Beste je prvo u 93. minutu izjednačio na 2:2 sa bele tačke, a potom je u 99. minutu asistirao Timu Klajndhastu za pobedonosni gol.

Hajednhajm je tako ne samo uspeo da se plasira u Bundesligu, već je osvojio "Cvajtu".

Hamburger će sa druge strane morati u baraž, a rival će mu biti Štutgart.

Navijači HSV-a su već bili slavili promociju u Bundesligu, ali su na kraju svi zanemeli.