LJUBIMAC GROBARA ISPAO SA VELIKANOM IZ LIGE! Partizan pred velikim pojačanjem? (FOTO)
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport

SELIDBA U NIŽI RANG

Nekadašnji fudbaler crno-belih na leto postaje slobodan igrač, a kvalitetom ne zaslužuje da igra u drugoligaškom društvu

Fudbaleri Partizana imaju teoretske šanse za drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona i na leto se sprema rekonstrukcija.

Sigurno da bi navijači crno-belih jednog ljubimca prihvatili odmah da se vrati, a uslovi za to verovatno su se stvorili u subotu popodne.

Grobari
Grobarifoto: Starsport©

Kolo pre kraja u Bundesligi, fudbaleri Herte ispali su u niži rang, a u Cvajtu ih je poslao Bohum posle remija od 1:1 i gola u 93. minutu u Berlinu!

Pred 70.000 gledalaca na Olimpijskom stadionu, Šloterbek je utišao navijače dvostrukog šampiona Nemačke...

1 / 6 Foto: EPA/CLEMENS BILAN

Prethodno je Tusar pogodio za vođstvo u 63. minutu, a "stara dama" se po treći put u 13 sezona i sedmi put u istoriji seli među drugoligaše.

Celu utakmicu u sastavu Herte odigrao je Stevan Jovetić (33), nekadašnji kapiten Partizana koji bi zbog ispadanja mogao da razmisli o Humskoj.

Razočarani Stevan Jovetić (u sredini)
Razočarani Stevan Jovetić (u sredini)foto: EPA/CLEMENS BILAN

Podgoričanin je najmlađi kapiten u istoriji crno-belih, osvojio je duplu krunu, a na leto postaje slobodan igrač.

Bohumu podela bodova znači jer je ostao prvi iznad crte sa 32 boda, a ispod su Šalke sa 31, Štutgart sa 29 i Herta sa 26.

Slavlje igrača Bohuma i tuga igrača Herte
Slavlje igrača Bohuma i tuga igrača Hertefoto: EPA/CLEMENS BILAN

Biće drame u borbi za opstanak svejedno jer dva tima ispadaju direktno, a treći otpozadi ide u baraž, a čeka nas i drama u trci za Ligu šampiona.

Union Berlin danas je mogao praktično da obeznedi elitu, ali je poražen od Hofenhajma 4:2 i sada su poravnati na četvrtom mestu sa Frajburgom.

Slavlje igrača i navijača Hofenhajma
Slavlje igrača i navijača Hofenhajmafoto: Hasan Bratic / AFP / Profimedia

Mnogo će zavisiti i od susreta Bajerna i Lajpciga u Minhenu, pošto gostiju imaju samo bod više.

Od tog meča je i rasplet oko viza za elitno evropsko takmičenje, ali i za titulu prvaka države.

Detalj sa utakmice Bajerna i Lajpciga u Minhenu
Detalj sa utakmice Bajerna i Lajpciga u Minhenufoto: EPA/LEONHARD SIMON

Drugi kandidat za tron u Nemačkoj, Borusija Dortmund igra u nedelju od 17.30 na gostovanju u Augsburgu.

Šalke i Ajntraht remizirali su 2:2, Simon Terode je "plave" doveo u vođstvo u prvom minutu, a izjednačio je Daiči Kamada u 21.

Detalj sa utakmice Šalkea i Ajntrahta iz Frankfurta
Detalj sa utakmice Šalkea i Ajntrahta iz Frankfurtafoto: Jürgen Fromme / AFP / Profimedia

Preokret je usledio preko Tute u 59. minutu, ali je konačan rezultat u 85. postavio Sebastijan Polter.

Bodove su podelili Verder i Keln u Bremenu, a Miloš Veljković igrao je 90 minuta kod domaćina (Šmid 73/Tiges 36).