Keln - Herta, Foto: kolbert-press/Ant Palmer / imago sportfotodienst / Profimedia

32. kolo bundeslige

Goleada domaćih

Objavljeno: 23:41h

Fudbaleri Kelna pobedili su na svom terenu ekipu Herte iz Berlina sa 5:2, u utakmici 32. kola Bundeslige.

Keln je do vođstva došao golom Devija Zelkea u osmom minutu, dok je deset minuta kasnije izjednačenje gostima doneo Luka Tuzar.

Crnogorski napadač Stevan Jovetić u 33. minutu donosi prednost Herti, da bi u nastavku Keln sa četiri gola zabeležio ubedljivu pobedu.

Timo Hibers je izjednačio u 39, a u 43. minutu gol postiže Elijes Skiri. Hibers je svoj drugi gol postigao u 69. minutu, a konačan rezultat postavlja Denis Huseinbašić u 81. minutu.

Keln posle druge vezane pobede zauzima 10. mesto sa 41 bodom, dok je Herta dva kola pre kraja prvenstva na poslednjem 18. mestu sa 25 bodova.

U narednom kolu Keln gostuje Verderu u Bremenu, a Herta dočekuje Bohum.