DVA MEČA, DVA PRELAZA: Vest Hem i Bazel posle preokreta do pobeda! (VIDEO)
Fudbaleri Vest Hema, Foto: James Fearn/PPAUK / imago sportfotodienst / Profimedia

U oba meča videli smo preokret u drugom poluvremenu

Odigrani su prvi polufinalni susreti Lige konferencija.

U oba meča videli smo preokret u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Fiorentine izgubili su u Firenci od Bazela rezultatom 2:1.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu pogotkom Artura Kabrala u 25. minutu protiv svog bivšeg kluba, ali je sve palo u vodu u nastavku.

Endi Dijuf je u 71. minutu doneo izjednačenje gostima iz Švajcarske.

Totalni preokret i veliku pobedu potvrdio je Mohamed Zeki Amduni u 92. minutu meča.

Nikola Milenković je zbog kartona propustio ovaj meč, Luka Jović je u igru ušao u 81. minutu umesto strelca jedinog gola, dok je Aleksa Terzić čitav tok utakmice ispratio sa klupe.

Revanš je na programu za sedam dana u Bazelu.

Fudbaleri Vest Hema su, takođe, posle preokreta rezultatom 2:1 savladali u Londonu AZ Alkmar.

Gosti su do prednosti stigli preko Tijanija Rejndersa, koji je postigao gol u 41. minutu.

Premijerligaš je u nastavku preokrenuo i stigao do pobede.

Prvo je Said Benrahma u 67. minutu iskoristio penal, da bi devet minuta kasnije Majkl Antonio doneo pobedu izabranicima Dejvida Mojesa.

Revanš je na programu za sedam dana u Alkmaru.