SRPSKA FIORENTINA U POLUFINALU LIGE KONFERENCIJA! Leh vodio 3:0, ali se "viola" izvukla
Fudbaleri Fiorentine, Foto: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

uzbudljiv meč

Fiorentina strepela uprkos ubedljivom prvom meču

Objavljeno: 23:48h

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u polufinale Lige konferencija, i pored toga što su u Firenci poraženi od Leha sa 3:2, u revanš meču četvrtfinala.

Prvi meč u Poljskoj završen je pobedom Fiorentine 4:1.

Gosti su poveli u večerašnjoj utakmici preko Afonsa Souse u devetom minutu.

U 60. minutu prekršaj u kaznenom prostoru nad Mihalom Skorašom pravi srpski igrač i član domaće ekipe Aleksa Terzić, a precizan sa penala pet minuta kasnije bio je Kristofer Velde.

Leh je u 69. minutu "anulirao" prednost Fiorentine posle prvog meča, a u strelce se upisao Artur Sobijeh.

Fiorentina je u nastavku ipak uspela da se plasira među četiri najbolja tima, a golove su postigli Rikardo Sotil u 78. i Gaetano Kastrovili u drugom minutu nadoknade.

Za Fiorentinu je do 71. minuta igrao srpski fudbaler Luka Jović, Nikola Milenković je izašao iz igre u 46. minutu, dok je Aleksa Terzić ušao u 53. minutu.

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u polufinale Lige konferencija, pošto su u Londonu pobedili Gent sa 4:1, u revanš meču četvrtfinala.

Prvi duel u Belgiji završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Fudbaleri Bazela su na gostovanju posle produžetaka pobedili Nicu sa 2:1, u revanš meču četvrtfinala.

Regularni deo meča završen je nerešenim rezultatom 1:1, a prva utakmica u Bazelu okončana je rezultatom 2:2.

Švajcarski tim u polufinalu igra protiv Fiorentine. Prvi meč se igra u Italiji 11. maja, a revanš sedam dana kasnije u Bazelu.

U drugom polufinalu Lige konferencija igraju Vest Hem i AZ Alkmar.