100. DERBI RURA U PRVENSTVU ZAVRŠEN REMIJEM! Dortmund dvaput vodio, Šalke se izvukao (FOTO)
Detalj sa utakmice Šalkea i Borusije Dortmund, Foto: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

BUNDESLIGA, 24. KOLO

Borusija imala prednost na poluvremenu i od 60. minuta, a domaćin izjednačio u 79. minutu

Jedan od najvećih nemačkh derbija, čuveni derbi Rura danas je imao 100. epizodu u Bundesligi (ukupno 160.), ali je završen bez pobednika.

Fudbaleri Šalkea i Borusije Dortmund remizirali su 2:2 na Veltins areni u 24. kolu, a "milioneri" su bili bliži pobedi jer su dvaput vodili.

Slavlje fudbalera Borusije Dortmund
Slavlje fudbalera Borusije Dortmundfoto: pepphoto / Horst Mauelshagen / imago sportfotodienst / Profimedia

Niko Šloterbek je pogodio u 38. minutu, a u 50. minutu izjednačio je Marijus Bulter posle odličnog dodavanja Mihaela Freja sa desne strane.

Na isteku sat vremena igre nova prednost žuto-crnih, ovoga puta preko Rafaela Gereira na asistenciju Emrea Čana.

Slavlje fudbalera Šalkea
Slavlje fudbalera Šalkeafoto: Kirchner/Marco Steinbrenner / imago sportfotodienst / Profimedia

Konačan rezultat postavio je Kenan Karaman u 79. minutu na asistenciju Marijusa Bultera.