IZNERVIRANI BAJERN SILOVIT NA SVOM TERENU: Brzo primili gol, pa rasturili rivala do kraja poluvremena! (FOTO)
Detalj sa utakmice Bajern Minhen - Augzburg, Foto: Markus Fischer / imago sportfotodienst / Profimedia

bundesliga, 24. kolo

Lajpcig je pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0

Objavljeno: 21:24h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu ekipu Augzburga sa 5:3, u utakmici 24. kola nemačke Bundeslige.

Augzburg je poveo već u trećem minutu pogotkom Mergima Beriše, ali je Bajern do kraja poluvremena čak četiri puta zatresao mrežu gostujućeg tima.

Prvo se u strelce upisao Žoao Konselo u 15. minutu, potom je Benžamen Pavar golovima u 19. i 35. minutu doneo vođstvo Bajernu, a tačku na prvo poluvreme stavio je Leroj Sane u 45. minutu.

Beriša je u 60. minutu bio precizan sa penala i smanjio na 4:2, Alfonso Dejvis je u 74. minutu ponovo doneo tri gola prednosti Bajernu, a konačan rezultat postavio je Irvin Kardona u 93. minutu.

FK Bajern Minhen, FK Augzburg

Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Borusije iz Menhengladbaha 3:0.

Gosti su imali veliku šansu da prvi stignu do vođstva, ali Alasan Plea u 53. minutu nije iskoristio penal. Četiri minuta kasnije, Timo Verner je doneo prednost Lajpcigu, a pobedu domećeg tima potvrdili su Emil Forsberg sa penala u 71. i Joško Gvardiol pogotkom u 80. minutu.

Ajntraht i Štutgart odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završen je i duel između Herte i Majnca u Berlinu.