SAMO BAŽDAR PARTIZAN SPASAVA! Samed jedini efikasan sa klupe (FOTO)
Fudbaleri Partizana, Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

TANKO!

Crno-beli na 38 utakmica dobili osam golova od rezervista, nijedan u 2023. godini, a na to se čeka od 13. novembra 2022. godine

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Kolubarom 1:1 u Humskoj i sada su na minus 18 bodova od najvećeg rivala Crvene zvezde.

Crno-bele čeka žestoka borba za drugu poziciju i kvalifikacije za Ligu šampiona, a u trci su još TSC i Čukarički.

Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizanafoto: FK Partizan/Miroslav Todorović

"Parni valjak" je ove sezone uspeo da pobedi u nekim velikim utakmicama poput Kelna u Nemačkoj, ali je izgubio maraton započet druge polovine jula.

Trka se završava krajem maja, a izabranici Igora Duljaja odigraće ukupno 50 utakmica, a činjenično stanje je da je problem bio doprinos igrača sa klupe.

Detalj sa utakmice Partizana i Kelna
Detalj sa utakmice Partizana i Kelnafoto: Starsport/Peđa Milosavljević

Zanimljivo, nijedan fudbaler učesnika šesnaestine finala Lige konferencija nije dao gol u 2023. godini, a da je ušao kao rezervista.

To je 29 slučaja, od premijere u Kruševcu do Kolubare pre nekoliko dana, iako su uvedeni Nemanja Jović, Ljubomir Fejsa i Danilo Pantić.

Danilo Pantić na utakmici Partizana i Šerifa
Danilo Pantić na utakmici Partizana i Šerifafoto: Starsport©

Poslednji put kada je rezervista doprineo pogotkom bilo je 13. novembra 2022. godine kada je u Humskoj gostovao Novi Pazar.

Tada je precizan bio Nemanja Jović u 72. minutu, a 15 minuta ranije zamenio je Sameda Baždara.

Nemanja Jović
Nemanja Jović foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Pomenuti Baždar je najviše sposoban da doprinese sa klupe, iako među najmlađima pošto je bio pogodio na tri utakmice.

Protiv Javora za 4:0, Vojvodine za 4:1 i lučanske Mladosti za 5:0.

Samed Baždar
Samed Baždarfoto: Starsport

Još sam trojica su matirali protivničke mreže kao igrači sa klupe.

Marko Živković je to uradio u remiju sa Javorom kod kuće (3:3), Aleksandar Lutovac protiv Lučanaca (3:0) i Nikola Terzić na Voždovcu.

Marko Živković
Marko Živkovićfoto: Starsport©

Problem je imao i Aleksandar Stanojević, pošto je na 38 mečeva njih devetorica davalo golove kao rezervisti.

Aleksandar Stanojević
Aleksandar Stanojevićfoto: Starsport©

To su Danilo Pantić (Voždovac), Sejduba Suma (Novi Pazar), Aleksandar Šćekić (Soči), Nemanja Jović (Radnički Niš), Filip Holender (Spartak Subotica), Bibars Natho (dvaput Metala) i Nemanja Jović i Marko Milovanović (obojica protiv Novog Pazara).

Sejduba Suma
Sejduba Sumafoto: FK Partizan/Miroslav Todorović

Partizan je ove sezone, do sada odigrao 38 susreta i dao 73 gola, dok je kod Stanojevića na ovom preseku imao 80 pogodaka, a bio je i ravnopravan u trci za titulu.