Fudbaleri Atletiko Madrida, Foto: EPA-EFE/KIKO HUESCA

strašan meč

Izabranici Dijega Simeonea izdominirali

Objavljeno: 23:36h

Fudbaleri Atletiko Madrida su deklasirali Sevilju sa 6:1 (2:1), u 24. kolu La Lige, na Vando Metropolitanu.

Sevilja je od 81. minuta igrala sa desetoricom zbog isključenja Pepea Geja.

Memfis Depaj je postigao dva pogotka. Holanđanin je u 23. i 26. meču otvorio golgetersku seriju domaćina.

Uspela je Sevilja da u 39. smanji preko Juysefa En Nesirija i sa 2:1 se otišlo na odmor.

U nastavku, nova kanonada domaćina.

Prvo je Antoan Grizman u 53. minutu snažnim udarcem pogodio za 3:1, da bi posle gola Janika Karaska u 69. minutu bilo jasno da će gosti doživeti katastrofu.

Ni Ivan Rakitić nije imao svoje veče, on nije iskoristio penal za goste u 74. minutu.

U nastavku, za kraj, viđena su dva gola Alvara Morate, u 76. i konačno u drugom minutu nadoknade.

Ostali rezultati:

Hetafe - Đirona 3:2 (3:0) Almerija - Viljareal 0:2 (0:0) Majorka - Elče 0:1 (0:0) Atletiko - Sevilja 6:1 (2:1)