ZVEZDA POBEGLA PARTIZANU NA NEDOSTIŽNIH 16 BODOVA PREDNOSTI: Mršav 169. večiti derbi rešio srećan gol Viga! (VIDEO)

superliga srbije, 24. kolo

Objavljeno: 21:40h
Završeno
17:58h

Crvena zvezda je pobedila Partizan 1:0 (1:09 na stadionu "Rajko Mitić" u okviru 24. kola Superlige Srbije u 169. prvenstvenom večitom derbiju.

Domaćin je retko kad kao sad bio izraziti favorit zbog trenutne forme obe ekipe, a to je opravdao pobedom ali derbi nije bio kvalitetan.

Poveli su crveno-beli već u petom minutu golom Aleksa Viga koji je centrirao posle odložene lopte od strane Bukarija. Kapšiten gostiju Urošević je glavom pormenio smer lopti i prevario svog golmana Popovića.

1 / 8 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo pravih šansi, ali jeste žestoke borbe i dosta kraćih prekida.

Popović je odbranio udarac Kataija, a Gomeš je pripretio u finišu u ali je glavom poslao loptu preko gola.

U nastavku se Zvezda povukla i do samog finiša nije imala nijedan šut na gol Partizana koji je igrao sve bolje. Borjan je odbranio opasne šuteve Uroševića i Gomeša koji je u 9. minutu zaradio direktan crveni karton zbog udaranja Erakovića.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Ekipa Miloša Milojevića sada ima 16 bodova više od komšija i praktično je nemoguće da ne odbrane titulu.

Sa druge strane, Partizan je doživeo novi udarac sem ispadanja od Šerifa u Ligi konferencija, bruke od Mladosti GAT, i ranog ispadanja u Kupu.

Igor Duljaj je debitovao na klupi Partizana gostovanjem večitom rivalu.

"Parni valjak" sada nema pobedu u prvebnstvu nad Zvezdom u osam uzastopnih mečeva.

SASTAVI

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan (k) - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Kanga, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Pešić

Partizan (4-2-3-1): Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević (k) - Belić, Kolorado - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo

Sudija: Aleksandar Živković

Pomoćnici: Dragan Bogićević, Bojan Banović

Izmena: 21:19h
21:10h

90+11. minut - kraj utakmice.

21:05h

98. minut - Pešić je odlučio da sam završi kontru i šutirao je iskosa sa leve strane po zemlji i pored gola.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović
20:58h

90+1. minut - CRVENI KARTON - Gomeš je isključen zbog udaranja Erakovića koji je dobio žuti karton. Baždar je takođe opomenut. Čak 11 minuta nadonkade.

20:53h

88. minut - iako je nedavno ušao u igru, Milunović je zbog povrede glave zamnejen, a debi u derbijima je napravio Mijatović.

20:51h

84. minut - posle kornera crno-belih, po jedan igrač oba tima je ostao da leži u srcu šesnaesterca zbog sudara glavam, ali sudija Živković nije prekinuo igru.

Gomeš je brzo šutirao, mežutim, Borjna je odbranio, a onda saigrač otklonio opasnost.

20:43h

75. minut - Belića i Meniga su zamenili Traore i Jović, dok je Milojević uveo Milunovića umesto Kataija.

20:41h

74. minut - Pešić je "požuteo" posle sudara sa Belićem koji je dobio udarac u glavu na kojoj već nosi čalmu. Ostao je da leži nokautiran nekoliko trenutaka, ali se srećom, pridigao.

169. večiti derbi, Aleksandar Katai, Kristijan Belić
20:35h

67. minut - javne opomene za Markovića i Uroševića zbog prigovora.

20:32h

65. minut - bolji je Partizan u nastavku, a konačno su stvorili pravu šansu. Urošević je tuako sa distance, ali je Borjan uspeo da prebaci loptu preko gola, u korner.

20:30h

63. minut - Kangva je zamenio Mitrovića u timu domaćina, a Baždar i Živković Kolorada i Filipovića kod gostiju.

169. večiti derbi, Rikardo Gomeš, Aleksandar Dragović
20:26h

59. minut - žuti karton za Belića.

20:14h

46. minut - počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić".

19:52h

45+4. minut - kraj prvog poluvremena.

19:50h

45. minut - četiri minuta nadoknade. Moglo je i više, čini se...

19:44h

42. minut - Posle sukoba zbog starta nad Borjanom, pripretio je Partizan. Natho je centrirao a Gomeš prebacio loptu posle udarca glavom iz peterca.