KAD JE TEŠKO - RIKARDO GOMEŠ: Partizan "preživeo" Suboticu, odlična uvertira za Šerif! (VIDEO)
Nemanja Jović slavi sa Bibarsom Nathom, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

superliga srbije, 22. kolo

Partizan sada ima 49 bodova, 11 manje od lidera Crvene zvezde

Objavljeno: 19:00h

Partizan je pobedio Spartak u Subotici sa 2:1 (1:0), u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Utakmica je bila prilično izjednačena, ali je Partizan bio efikasniji u oba šesnaesterca.

1 / 7 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Klub iz Humske je krajem prvog poluvremena probio odbranu Spartaka, i to iz kontre. Strelac je bio Rikardo Gomeš.

Ipak, već u 54. minutu domaćin je izjednačio. Bijelović se lako okrenuo na desnom boku između dvojice igrača Partizana, pronašao Šimuru a ovaj odložio na ivicu šesnaesterca za Petra Stanića.

Pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde je pogodio Traorea, lopta je onda zakačila i Markovića, pa otišla u mrežu.

Već u 67. minutu, Gomeš je vratio prednost crno-belima, spakovavši odbitak u praznu mrežu.

Jović je prethodno dobro probio po levoj strani i šutirao, ablok je samo usmerio loptu ka napadaču sa Zelenortskih ostrva.

Partizan sada ima 49 bodova, 11 manje od lidera Crvene zvezde, dok je Spartak 14. sa 18 bodova.