Liga Evrope! Evo ko ide u osminu finala! (VIDEO)

1/16 finala!

Veoma interesantno veče u drugom po jačini kontinentalnom takmičenju
Objavljeno: 23:30h

Fudbaleri Olimpijakosa, Rome, Ajaksa, Bešiktaša, APOEL-a, Anderlehta, Kopenhagena, Borusije Menhengladbah, Genka, Liona, Sparte, Selte i Totenhema plasirali su se u osminu finala Lige Evropa.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Roma je na svom terenu izgubila od Viljareala sa 0:1 u revanš meču šesnaestine finala Lige Evropa, ali su prošli dalje zbog ubedljive pobede u prvom meču.

Roma je u prvom meču slavila sa 4:0. Jedini gol na večerašnjem meču u Rimu postigao je Rafael Bore u 16. minutu.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su na svom terenu Legiju sa 1:0 i taj jedan gol im je bio dovoljan za plasman u osminu finala. U prvom meču je bilo 0:0. Strelac pobedničkog gola na današnjem meču bio je Nik Firgever u 49. minutu.

Ruski Zenit je večeras slavio sa 3:1 protiv Anderlehta, ali mu taj trijumf nije bio dovoljan za prolaz dalje. Anderleht je u prvom meču pobedio sa 2:0. Zenit je bio blizu plasmana u osminu finala pošto je vodio sa 3:0 sve do 90. minuta, ali je tada Isak Telin pogodio i odveo Anderleht dalje.

U osminu finala plasirao se i Bešiktaš koji je u Istanbulu pobedio Hapoel Biršebu sa 2:1. Turska ekipa je slavila i u prvom meču, rezultat je bio 3:1.

APOEL je sa 2:0 pobedio Atletik Bilbao, pa se posle poraza od 3:2 u prvom meču plasirao među 16 najboljih ekipa u Ligi Evropa.

Najuzbudljivija utakmica odigrana je na "Artemio Frankiju" uz rolerkoster emocija za domaće i gostujuće navijače. Do 44. minuta Fiorentina je vodila 2:0 protiv Borusije Menhengladbah, odnosno 3:0 ukupnim rezultatom, ali od jedanaesterca Štindla minut pre kraja - sve se menja.

Kapiten nemačkog tima od 44. do 55. minuta postigao je het-trik za jedanaest minuta i od izgubljenog meča - svoj tim doveo u situaciju da je favorit za prolazak dalje, a sve je bilo rešeno kada je Kristensen u 60. minutu postigao i četvrti gol za konačnih 4:2 (1:2)! Sve je bilo idealno po Violu, igrali su dobar fudbal, poveli na vreme preko Kalinića, a mirisalo je na "raspad sistema" kod gostiu nakon greške i gola Valera, ali Nemci su se izdigli i prošli. Možda su domaći mogli da se vrate u meč, pogodili su prečku preko Iličića iz slobodnog udarca, ali ne i više od toga. Ovde završavaju učešće u Ligi Evrope.

Učešće je završio i tim koji se bori za titulu u Premijer ligi - Totenhem!

"Pevci" su imali minus od jednog gola razlike iz Genta, ali ga je poništio Kristijan Eriksen u 10. minutu, međutim nakon dobrog udarca Stefana Mitrovića - Hari Kejn je smestio loptu u sopstvenu mrežu već u 20. minutu i Belgijanci su postigli gol u gostima, koji Totenhem nije. Viktor Vanjama je u 62. minutu postigao gol, a to on baš retko čini, međutim u naletima engleske ekipe, kojoj je gol bio potreban za pobedu, snažao se Žeremi Erbe i izjednačio u 82. minutu. Remi od 2:2 ide na ruku Genta koji je izbacio jednog od najvećih favorita! Totenhem je od 40. minuta igrao bez Delea Alija koji je dobio direktan crveni karton za brutalan start nad Brehtom Dejaegerom. Srećom, nije ga teže povredio...

REZULTATI LIGA EVROPE ŠESNAESTINA FINALA Osmanlispor – Olimpijakos* 0:3 (0:0), prvi meč 0:0 /Ansarifard 47, 86, Elijonusi 70/ Ajaks* – Legija 1:0 (0:0), prvi meč 0:0 /Virgever 49/ APOEL* – Bilbao 2:0 (0:0), prvi meč 2:3 /Soteriu 46, Janiotas 54p/ Roma* – Viljareal 0:1 (0:1), prvi meč 4:0 /Bore 16/ Bešiktaš* – Hapoel Ber Ševa 2:1 (1:0), prvi meč 3:1 /Abubakar 17, Tosun 87 - Nvakaeme 63/ Zenit – Anderleht* 3:1 (1:0), prvi meč 0:2 /Žulijano 24, Dzjuba 72, Žulijano 78 - Telin 90/ Kopenhagen* – Ludogorec 0:0, prvi meč 2:1 Fiorentina – Borusija M.* 2:4 (2:1), prvi meč 1:0 //Kalinić 16, Valero 29 – Štindl 44p, 47, 55, Kristensen 60/ Genk* – Astra 1:0 (0:0), prvi meč 2:2 /Pozuelo 67/ Lion* – AZ Alkmar 7:1 (4:1), prvi meč 4:1 /Fekir 5, 17, 78, Korne 17, Darder 34, Aouar 87, Dijakabi 89 – Garsija 26/ Šahtjor – Selta 0:1 (0:0), prvi meč 1:0 (u toku su produžeci) /Aspas 90p/ Sparta* – Rostov 1:1 (0:1), prvi meč 0:4 /Karavaev 84 - Poloz 13/ Totenhem – Gent* 2:2 (1:1), prvi meč 0:1 /Eriksen 10, Vanjama 62 - Kejn ag 20, Erbe 82/ u sredu: Fenerbahče – Krasnodar* 1:1 (1:1), prvi meč 0:1 /Souza 41 - Smolov 7/ Šalke* – PAOK 1:1 (1:1), prvi meč 0:3 /Šopf 23 – Nastasić 25 ag/ Sent Etjen – Mančester junajted*0:1 (0:1), prvi meč 0:3 /Mkhitarjan 17/ *timovi koji idu dalje

BONUS VIDEO: Simonović posle Galatasaraja