OTKRIVAMO! Poznat prvi fudbaler koji će na leto napustiti Crvenu zvezdu (FOTO)
Prozivka fudbalera Crvene zvezde, Foto: FK Crvena zvezda

pao u drugi plan

Ove sezone odigrao je samo četiri utakmice, odnosno 73 minuta, tačnije tri meča u Superligi Srbije i jedan u nacionalnom Kupu

Fudbaleri Crvene zvezde u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji pobedili su Lehiju sa 3:1.

Trener Miloš Milojević igrao je sa dve različite postave u oba poluvremena, a šansu je od 46. minuta umesto Gelora Kange dobio Nenad Krstičić.

Nenad Krstičić (u sredini) na utakmici Kairata i Crvene zvezde
Nenad Krstičić (u sredini) na utakmici Kairata i Crvene zvezdefoto: Starsport / Peđa Milosavljević

Upravo će iskusni vezista (32) biti prvi fudbaler crveno-belih koji će na leto napustiti Marakanu prema saznanjima portala Espreso.rs.

Nekadašnjem asu OFK Beograda, Sampdorije, Bolonje i AEK-a neće biti ponuđen novi ugovor pošto stari ističe 30. juna 2023. godine.

Nenad Krstičić (desno)
Nenad Krstičić (desno)foto: Starsport©

Govorio je generalni direktor Zvezdan Terzić na prozivci u Ljutice Bogdana da će mnogi iskusni igrači napustiti klub, a jedan od njih je i popularni Nena.

Krstičić se u julu 2021. godine vratio u Crvenu zvedu kao slobodan igrač iz koje je 4. janura 2019. godine otišao u atinski AEK za 500.000 evra.

Nenad Krstičić (levo) na večitom derbiju
Nenad Krstičić (levo) na večitom derbijufoto: Starsport©

Nenad je u prvom mandatu imao odličnu rolu na Marakani, ali ove sezone primera radi odigrao je samo četiri utakmice, preciznije 73 minuta.

Triput je bio na terenu u Superligi Srbije (59 minuta) i 14 minuta, odnosno jedan meč u Kupu Srbije, a nije bio licenciran za Ligu Evrope.

Nenad Krstičić
Nenad Krstičićfoto: Starsport©

Prošle sezone odigrao je 44 utakmice i postigao dva gola i učestovao u osvajanju duple krune, odnosno njene odbrane.

Kada se vratimo na prvi mandat, od leta 2017. godine do zime 2019. godine skupio je 63 nastupa i šest pogodaka.

Osvojio je dve uzastopne titule, bio je u timu usezone 2017/18 Superlige Srbije i igrao je nokaut fazu Lige Evrope i grupnu fazu Lige šampiona.

1 / 24 Foto: Starsport©