ČUPO MOTING POSLAO PORUKU PIKSIJU! Novi gol Kamerunca, Bajern rutinski protiv Šalkea (VIDEO/FOTO)
Kingsli Koman i Erik Maksim Čupo Moting, Foto: EPA/RONALD WITTEK

BUNDESLIGA, 15. KOLO

Na poslednjih devet mečeva u svim takmičenjima, Afrikanac je upisao 10 pogodaka i tri asistencije

Objavljeno: 22:39h

Posle jedne utakmice pauze, Erik Maksim Čupo Moting, najbolji fudbaler i kapiten Kameruna, rivala Srbije na Mundijalu u Kataru ponovo je pogodio.

Afrikanac je postigao gol u 52. minutu, a prethodno je Serž Gnabri načeo Šalke u 38. minutu u pobedi Bajerna na gostovanju od 2:0.

Slavlje fudbalera Bajerna
Slavlje fudbalera Bajernafoto: EPA/RONALD WITTEK

Na poslednjih devet mečeva u svim takmičenjima, Čupo Moting upisao je 10 pogodaka i tri asistencije.

Velikan iz Minhena tako će pauzu zbog početka Svetskog prvenstva posle 15 kola u Bundesligi dočekati sa najmanje četiri boda prednosti na prvom mestu.

Sa druge strane, Šalke je i dalje na devet bodova, ali i 10 poraza, odnosno na poslednjem, 18. mestu na tabeli.