Šalke dokazao da Bajern više nije strah i trepet nemačkog fudbala, ali... Kobasice idu u Dortmund! (VIDEO)

Ekipa iz Gelzenkirhena uspela je da ukrade bod Bavarcima

U subotu je nastavljena Bundesliga utakmicama 19. kola.

Veliko iznenađenje videli smo na Alijanc Areni, gde je ekipa Šalkea uspela da uzme bod Bajern Minhenu.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Iako je domaća ekipa rano došla do vođstva preko Roberta Levandosvskog (9 min), samo četiri minuta kasnije Naldo je postavio konačan rezultat.

U nastavku utakmice videlo smo dobre prilike ispred oba gola, ali se mreže više nisu tresle.

Od ostalih rezultata treba istaći novu pobede Herte (nad Ingolštatom), Borusije Menhengladbah (nad Frajburgom) i Hofenhajma (nad Majncom).

U poslednjem meču dana, Borusija je sa 1:0 slavila nad Red Bul Lajpcigom i na taj način umnogome pomogla svom najljućem rivalu Bajernu. koji je sada na četiri boda od Bikova, umesto tri koja su bila pre aktuelna pre ovog kola.

Za Borusiju, jedini gol je postigao Pjer-Emerik Obamejang u 35. minutu.

Pitamo se, da li će i Borusiji da stignu kobasice iz Bavarske kao znak zahvalnosti, jer se to pre samo nekoliko dana dogodilo malenom Ingolštatu. Sumnjamo, ali, dobro...