POTOP ZVEZDE U MONAKU, KRAJ EVROPSKOG PUTA: Kiksevi skupo koštali crveno-bele, Monako UBEDLJIV!
Monako - Crvena zvezda, Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

LIGA EVROPE

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 20:44h

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi u poslednjem kolu Grupe HLige Evrope od ekipe Monaka sa 4:1 i tako završili evropski put ove sezone.

Crveno-belima je samo pobeda donosila evropsko proleće, ali tim Miloša Milojevića je bio daleko od tog podviga.

Trabzon je nadigrao Ferencvaroš sa 1:0 i tako izborio Ligu konferencija. Mađari na kraju kao prvi idu u nokaut fazu, dok su Francuzi završili kao drugi.

Već je sve bilo jasno posle prvog poluvremena na stadionu "Luj II" pošto su domaći imali prednost od 2:0, posle golova Folanda.

Oba pogotka su došla nakon greški odbrane crveno-belih, prvi posle Borjanovog kiksa, a drugi posle neshvatljive greške Milunovića.

FK Crvena zvezda, FK Monako, Liga Evrope

Ni drugo poluvreme nije počelo bolje, posle uvodnih nekoliko minuta, Rodić je zatresao sopstvenu mrežu u nameri da spreči Golovina da savlada Borjana.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Ivanić je oboren u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na "belu tačku". Kanga je bio neumoljiv, ali to nije donelo mnogo bolju igru crveno-belih.

Jesu igrali konkretnije fudbaleri Zvezde, ali večeras jednostavno nisu mogli da pariraju Monaku.

Detalj za kojim će najviše žaliti navijači Zvezde se desio u 68. minutu kada je Aleksandru Pešiću poništen gol. Nekoliko trenutaka je trajala neizvesnost, ali VAR je presudio da je napadač crveno-belih bio u ofsajdu.

U samom finišu meča Foland je kompletirao het-trik, a naš tim je napustio teren pognutih glava.

Standings provided by Sofascore

MONAKO - CRVENA ZVEZDA 4:1

II POLUVREME

90. minut - Kraj meča! Zvezda ispala iz Evrope!

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Het-trik Folanda!

81. minut - Dobar udarac Ivanića sa velike udaljenosti! Ali, nema sreće...

77. minut - Embolo je bio u velikoj šansi, ali na kraju se spetljao i izgubio loptu pred golom Milana Borjana!

70. minut - Mustafa menja Kangu! Ben na terenu umesto Bukarija!

68. minut - Poništen gol Crvenoj zvezdi! Aleksandar Pešić je pogodio, ali nažalost, posle konsultacije VAR-a ispostavilo se da je Pešić bio u ofsajdu!

66.minut - Očajan pas Kangve za Pešića, upropašćena velika šansa!

64. minut - Novi žuti karton za Zvezdu, ovog puta za Kangu posle starta nad Kamarom.

62. minut - Žuti karton za Srnića!

60. minut - Kangva menja Kataija!

56. minut - Dobri trenuci za Crvenu zvezdu, pokušao je Kanga i izborio korner!

54. minut - Penal za Zvezdu! Siguran je bio Gelor Kanga!

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Autogol Rodića! Ponovo su lako prošli fudbaleri Monaka, Rodić je u nameri da spreči gol Golovina posle prodora sa leve strane zatresao sopstvenu mrežu!

49. minut - Pripretio je Bukari posle centaršuta Kange, ali nije uspeo da zahvati loptu onako kako je želeo.

46. minut - Na terenu je Srnić umesto Mitrovića!

I POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Zvezda će morati mnogo bolje u drugih 45 minuta. Trabzon vodi protv Ferencvaroša 1:0.

38. minut - Žuti karton za Kataija, faul nad Kamarom!

33. minut - Monako u ovim momentima kontroliše sva dešavanja na terenu!

27. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo je strelac Foland! Ovog puta ga je posle centaršuta uposlio Dijata koji je ostao sam, a nemački reprezentativac je sjajno šutirao i uvećao vođstvo svog tima.

24. minut - Ponovo gužva ispred Borjanovog gola, ponovo je pokušao Foland, ali odbrana Zvezde je reagovala u poslednem momentu.

23. minut - Zapretila je Zvezda posle kornera, ali nije uspeo Milunović bolje da zahvati loptu!

18. minut - Bio je ofsajdu Pešić, ali makar jedna upotrebljiva akcija crveno-belih!

16. minut - Ponovo se zatresla mreža Crvene zvezde, pogodio je Ben Jeder, ali srećom je bio u ofsajdu!

15. minut - Pokušava Zvezda da se nadigrava, za sada samo jedan šut u okvir gola!

Ono što Zvezdi ne ide u prilog je to što Trazbzon vodi prot Ferencvaroša.

13. minut - Dosta prostora ostavljaju fudbaleri Zvezde protivnicima, Ben Jeder je izašao pred Borjana i uputio udarac, ali nije uspeo da napravi veće probleme Borjanu.

9. minut - Ponovo je pokušao Foland, ovog puta posle kornera, ali Borjan ovog puta dobro reaguje!

7. minut - Okušao je šut Gelor Kanga, bio je to prvi šut u okvir gola, ali golman Monaka je ostao pribran.

5. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Foland donosi prednost Monaku! Loše je reagovao Milan Borjan, istrčao je i loše procenio poziciju, što je iskoristio Foland kome nije bilo teško da pogodi za vođstvo!

4. minut - Zvezda za sada ima kontrolu, pokušao je Mitrović da pripreti, ali ipak nije bilo ozbiljnije opasnosti po gol.

1. minut - Počeo je meč na stadionu "Luj II".

18.31 Na stadion su stigli i košarkaši Crvene zvezde.

FK Crvena zvezda, KK Crvena zvezda

18.12 Kiša i dalje pada, ali smanjenim intenzitetom...

Gelor Kanga će imati ogromnu podršku u Monaku.

17.38 Kvalitet terena će večeras biti jako još. Čak je postojala bojazan da se meč odloži zbog kiše koja pada u Keneževini već satima, a drenaža terena loša...

Poznati su sastavi timova:

MONAKO (3-5-2): Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Dijata, Fofana, Kamara, Golovin, Enrike - Foland, Ben Jeder.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Kanga - Bukari, Ivanić, Katai, Mitrović - Pešić.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju meč 6. kola Grupe H Lige Evrope protiv ekipe Monaka, a ukoliko crveno-beli žele da nastave put u Evropi, moraće da idu na pobedu.

Ako crveno-beli uspeju da savladaju Francuze na njihovom terenu uspeće da obezbede evropsko proleće, a da li u Ligi Evrope ili Ligi konferencija, to će zavisiti od meča između Ferencvaroša i Trabzona.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport©

Mađarski tim je prvi sa 10 bodova, Monako ima sedam, a Trabzon i Zvezda po šest.

Zvezda je posle poraza od Ferencvaroša u 4. kolu LE vezala pet pobeda - uključujući i onu protiv Trabzona.

Crveno-beli su lider u domaćem prvenstvu sa sedam bodova više od Partizana.

Monako u poslednjih pet mečeva ima samo jednu pobedu, i to onu protiv Anžea u prethodnom kolu. Remi sa Ferencvarošom i Klermonom i poraze od Trabzoina i Lila.