IGRAĆE SE EVROPA U HUMSKOJ I NA PROLEĆE: Partizan osvojio "samo bod", ali ispunio zadati cilj!
Fudbaleri Slovackog, Foto: Starsport©

liga konferencija grupa D

Kompletan tok meča možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:59h

Fudbaleri Partizana odigrali su 1:1 protiv Slovackog i tako grupu D Lige konferencija završili na drugom mestu.

Utakmica je počela u malo slabijem ritmu, fudbaleri Partizana su počeli oprezno pa su uvodnu inicijativu imali gosti. Prvi su i zapretili, najpre u 19. minutu kada je Kohut probio po levoj strani, a onda i Holcer. To je prodrmalo uspavane fudbalere Partizana koji su onda krenuli agresicnije ka golu Slovackog. Ređale su se šanse prvo, Belića, pa onda Dijabatea i Rikarda koji je imao najizgledniju šansu u 36. minutu.

Presudni trenutak u prvom poluvremenu se desio u 40. minutu kada je Pavel Rackovski pokazao na belu tačku posle igranja rukom u kaznenom prostoru Kalabiške. Precizan sa 11 metara je bio BIbars Natho, koji je tako doveo Partizan u vođstvo.

FK Partizan

Gosti su bolje otvorili u drugo poluvreme, imali su sjajnu šansu na početku drugog dela, ali je sjajan na golu bio Aleksandar Popović. Partizan je prvu šansu imao preko Rikarda. I Igor Vujačić je imao izglednu šansu za gol. Kazna za te promašaje je stigla u 74 minutu kada je Tomič kaznio smušenu odbranu Partizana.

Rikardo je do kraja meča imao najbolju šansu, ali je sjajno intervenisao golman Slovackog.

Partizan se tako plasirao u narednu fazu Lige konferencija, ali će morati da igra plej of, odnosno jedno kolo više, jer je grupu završio sa 9 bodova i to na drugom mestu.

Standings provided by Sofascore

Žreb za plej of će se održati 7. novembra.

SASTAVI:

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Traore – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo

SLOVACKO: Engujen - Holcer, Hofman, Šimko, Kalabiška - Levin, Daniček, Kohut - Brandner, Veheta, Doski

II POLUVREME

90' Pet minuta nadoknade vemena

88' Mogao je Rikardo Gomeš do 20. gola u sezoni, isprečio mu se golman Slovackog. Zaustavio je Engujen udarac glavom udarne igle crno-belih. Odlična prilika je to bila za Partizan.

84' Veliku priliku je propustio Tomič, šutirao je glavom preko gola.

74' Stiglo je Slovacko do izjednačenja u Humskoj. Mališanima je raspoloženje pokvario rezervista Tomič. 1:1

FK Slovacko

73' Umesto Belića na terenu je Pavlović.

70' Ondrej Mihalik je sa pet metara loptu poslao pored gola, velika sreća za Partizan.

66' Prilika za Vujačića posle kornera.

62' Teren su napustili Hofman,. Doski i Veheta, a u igru su ušli Tomič, Mihalik i Havlik.

Keln je izjednačio sada je 2:2, Partizan ovako ide na prvo mesto.

57' Slovacko je namirisalo krv, deluje ranjivo Partizan u nastavku. Pritisnuli su gosti, imaju inicijativu.

U Nemačkoj Keln je smanjio prednost Nice, sada je 2:1.

FK Partizan

52' Opasna šansa za goste, ali sjajna intervencija Aleksandra Popovića.

50' Početak drugog poluvremena naliku startu utakmice. Česi su aktivniji, ali nisu ozbiljnije pripretili.

I POLUVREME

44' Prvi žuti karton u Partizanu je dobio Aleksandar Filipović

Loše vesti stižu iz Kelna, Nica vodi sa 2:0

FK Partizan

40' GOOOOOOOOLLLLLLLLLLL ZA PARTIZAN! Bibars Natho 1:0! Izraelac jednostvano ne promašuje sa bele tačke. Partizan u pravom momentu stiže do prednosti.

39' PENAL ZA PARTIZAN

36' Najbolja prilika za Partizan! Sjajno je centrirao Dijabate, a Rikardo je uspeo da nadvisi Hofmana, međtutim njegova lopta je otišla pored gola Slovackog.

31' Stavio je Kohut na muke Aleksandra Popovića, bilo je to između šuta i centaršuta. Na pravom mestu je bio Partizanov golman.

FK Partizan

27' Prošli su po levoj strani Rikardo i Menig, lopta je potom došla do Dijabatea koji je "kiflom" šutirao dalji ugao, ali je lopta otišla preko gola.

25' Zapretio je i Partizan. Posle kornera glavom je pokušao Belić.

20' U odličnoj prilici našao se Danijel Holcer, desni bek češkog tima. Prošla je lopta kroz ceo kazneni prostor, stigla do Holcera, koji je opalio iz prve. Šut mu je blokiran.

FK Partizan

19' Gosti se opasniji, probio je Kohut po levoj strani, centrirao, ali je u kaznenom prostoru intervernisao Urošević.

16' Prvi žuti karton na utakmici je dobio Patrik Šimko posle starta nad Nathom.

10' Ostao je Fuseini Dijabate da leži na zemlji posle vazdušnog duela, nezgodno se prizemljio. Ali, nastaviće utakmicu.

FK Partizan

9' Dobio je Menig loptu na desnom boku, igrao protiv dvojice igrača češkog predstavnika i izvukao prvi korner za crno-bele.

6' Prva prilika za Partizan! Rikardo je probio po levoj strani, uputio je udarac, ali je bio suviše iskosa kako bi mogao da više zapreti golu gostiju.

3' Uvodno ispitivanje snaga, početak utakmice je obeležio vatromet

Crno-beli imaju izgledne šanse i jasan put kako da i ove godine prezime u Evropi.

Izabranicima Gordana Petrića mogu da odgovaraju sva tri scenarija na večerašnjem meču. Ono što bi bilo najbolje jeste, da Partizan pobedi i tako otkloni svaku opasnost od ispadanja, u tom slučaju bi u Kelnu, gde se sastaju Keln i Nica odgovaralo da Francuzi ne pobede i tako bi crno-beli grupu prošli sa prvog mesta.

To dalje znači da bi automatski preskočili jednu fazu takmičenja i direktno se plasirali u osminu finala.

I sa remijem Partizan može da prođe, samo tada ne bi bio prvi, dok bi u nekom slučaju i sa porazom bi mogao da se nađe u drugoj fazi. Ali tada bi bilo neophodno da Nica pobedi Keln.

Ali Petrić je rekao da neće biti nikakvih kalkulacija i da će Partizan ići na pobedu.

Ekipa Slovackog u Beograd dolazi bez ikakve šanse da se nađe u narednoj fazi Lige konferencija, oni su porazom protiv Kelna i definitivno ispali iz ovog takmičenja.

Prošli meč u Češkoj je završen rezultatom 3:3.

Paritzan je za ovu utakmicu kažnjene igranjem bez publike, ali stadion u Humskoj neće biti prazan, jer je dozvoljeno da utakmici prisustvuju deca do 14 godina. Prema najavam iz kluba na stadionu bi trebalo da bude između 15 do 20 hiljada mališana.

Čak je i na konferenciiji za medija dan pre utakmice, Gordan Petrić izjavio kako ima tremu od mališana na tribinama i da se nada da će neko od njih jednog dana igrati za Partizan.

Sudija ovog meča biće Poljak Pavel Rackovski.