ZVEZDA POLOŽILA PRVI ISPIT: Marakana progutala Trabzon!(VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Zvezde, Foto: Starsport©

Liga evrope, 5. kolo

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Espreso.rs

Objavljeno: 23:03h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Trabzon sa 2:1 na Marakani u petom kolu grupne faze Lige Evrope i tako položili prvi ispit u vidu dve utakmice za ostanak na međunarodnoj sceni.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Trabzona
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Trabzonafoto: Starsport©

Crveno-beli su trijumfom pred svojim navijačima koji su napravili neverovatnu atmosferu došli do toga da će o plasmanu dalje odlučivati 3. novembra na gostovanju Monaku.

Kada govorimo o samom meču protiv Trabzona, prvak naše zemlje imao je dve odlične prilike za pogodak u 22. i 24. minutu, ali je sve došlo na naplatu u 34. minutu.

LOŠE VESTI ZA ZVEZDU! Crveno-beli pobedili, ali ogromna GLAVOBOLJA za Milojevića!

Aleksandar Katai namestio se na ivici šesnaesterca, a potom iz prve „probušio“ kapitena gostiju.

Ipak, samo dva minuta kasnije Bakasetas je probao iz slobodnog udarca, a lopta se odbiča od nekog u bloku i prevarila Borjana...

U 55. minutu maestralna akcija gostiju i sreća za domaćina pošto je Marek Hamšik pogodio prečku, ali deluje da je i Borjan pipnuo loptu.

Trenutak koji je raspalio stadion dogodio se u 64. minutu kada je Osman Bukari kao brzi voz prošao po desnom boku, a onda je poslao loptu u peterac gde je Aleksandar Pešić savladao Čakira.

Strelci golova - Aleksandar Pešić i Aleksandar Katai
Strelci golova - Aleksandar Pešić i Aleksandar Kataifoto: Starsport©

U drugom susretu ove grupe Ferencvaroš i Monako remizirali su 1:1 Budimpešti, a mađarski šampion naredne nedelje gostuje Trabzonu od 18.45.

Detalj sa utakmice Ferencvaroša i Monaka
Detalj sa utakmice Ferencvaroša i Monakafoto: HUNGARY OUT/EPA

UŽIVO

CRVENA ZVEZDA - TRABZON 2:1

II POLUVREME

KRAJ UTAKMICE! Velika pobeda Crvene zvezde za ostanak u trci za plasman u narednu fazu Lige Evrope!

90. minut - Četri minuta nadoknade vremena u drugom poluvremenu

81. minut - Dvostruke izmene na obe strane, Mijatović i Mustafa menjaju Mitrovića i Rodića, dok kod Trabzona Lahtimi i Jazići umesto Bardija i Hamšika

75. minut - Katai ustupa mesto Kangvi

71. minut - Pokušao je Omur, ali nije mogao protiv Aleksandra Dragovića

68. minut - Kod Trabzona iz igre izlaze Bozok i Gbamin, a izlaze Đanini i Omur

67. minut - Probao je Katai, ali je nekako Čakir zaustavio udarac sa 16 metara, a potom je usledio novi prodor Bukari, ali sada je zaustavljen

64. minut - GOOOOOL! Aleksandar Pešić! Kao brzi voz prošao je Bukari po desnom boku, a onda poslao loptu u peterac gde je Pešić imao lak posao

61. minut - Mirko Ivanić zamenio je Slavoljuba Srnića

55. minut - Maestralna akcija gostiju, ali sreća pa je Hamšik pogodio prečku

46. minut - Pešić je pao posle udarca, glavni sudija konsultovao se sa VAR sobom, ali su arbitri koji gledaju snimke poručili da nema elemenata za penal

I POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena na Marakani i rezultat koji ne ide na ruku Crvenoj zvezdi

44. minut - Pokušao je Pešić da dođe prvi do ničije lopte, ali je tada faulirao golmana Čakira i dobio žuti karton

39. minut - GOOOL! Samo dva minuta trajalo je slavlje domaćina, Bakasetas je pogodio iz slobodnog udarca pošto se lopta odbila od nekog u bloku

37. minut - GOOOOOL! Katai! Jednom majstor, uvek majstor! Popularni Magiko namestio se na ivici šesnaesterca, a potom iz prve "probušio" Čakira

34. minut - Enes Bardi pogodio je stativu posle sjanog udarca u donji desno ugao Borjana, ali golman i kapiten je dokačio loptu i skrenuo je ka stativi

25. minut - Žuti karton dobio je Aleksandar Dragović i to znači suspenziju za utakmicu protiv Monaka narednog četvrtka

24. minut - Najbolja prilika za Zvezdu u vidu Kataija! Ofanzivac je ispratio centaršut Erakovića, ali pravo u Čakira

22. minut - Naleteo je na loptu Eraković i tukao sa 15 metara, a lopta odlazi preko gola, a tu je bio i jedan defanzivac gostiju

21. minut - Probao je ponovo Hamšik, sada levom nogom pravo u Borjana

12. minut - Izašao je Pešić jedan na jedan sa Čakirom, kapiten gostiju je odbranio šut, ali je napadač Zvezde bio u ofsajdu

11. minut - Posle duge akcije Trabzona, Hamšik je uputio udarac sa 20 metara, ali daleko od stative

7. minut - Za sada bez pravih šansi i na jednoj i na drugoj strani

1. minut - Početak utakmice kasnio je zbog bakljade "Delija" sa severne, istočne i zapadne tribine

19.36 - Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Srnić - Kanga - Mitrović, Katai, Bukari - Pešić.

Trabzon: Čakir - Elmali, Ugo, Bartra, Larsen - Hamšik, Gbamin - Trezege, Bakasetas, Bardi - Bozok.