Meč koji vraća veru u fudbal! KAKO DA NE VOLITE LIGU ŠAMPIONA?! Astronomski fudbal Sitija i Reala: 7 golova!
Liga šampiona, Foto: EPA/Peter Powell

LIGA ŠAMPIONA, POLUFINALE

Utakmica koja vraća veru u fudbal! Meč pun naboja, sjajnih poteza i naravno pregršt golova!

Objavljeno: 22:55h

Astronomski fudbal gledali smo u Ligi šampiona. Mančester siti je na domaćem terenu savladao Real Madird - 4:3.

Ekipa Pepa Gvardiole je već u drugom minutu došla do prednosti, kada je Kevin de Brujne savladao reprezentativnog kolegu Kurtou.

Već u 11. minutu De Brujne pronalazi Žezusa koji duplira prednost. Tada je delovalo da će ekipa Karla Anćelotija doživeti debakl, međutim...

U 33. minutu, malo prostora je bilo dovoljno Karimu Benzemi da postigne svoj prvi gol, i smanji prednost Sitija - 2:1.

Drugo poluvreme krenulo je identično kao prvo. Mnogo sreće je imao Real s obzirom da im je mreža ostala mirna u 48. minutu nakon sjajne šanse Sitija.

Ipak, u 53. minutu novi gol. Foden na asistenciju Fernandinja postiže pogodak za 3:1.

Samo dva minuta kasnije, Vinisijus je uspeo na polovini terena da loptu probaci kroz noge Fernandinju, stuštio se ka golu Sitija, ubacio u drugu brzinu, niko ga nije stigao i gol je bio neminovan - 3:2.

U 74. minutu najlepši gol na meču - Silva je opalio po lopti, Kurtoa je samo pogledom ispratio kako lopta ulazi u njegovu mrežu pod prečku.

Delovalo je da bi to bilo to, međutim penal za Real koji je šmekerski izveo Benzema - Panenkom.

Na kraju 4:3 za "građane" - revanš meč igra se za osam dana 4. maja u Madridu.

Karim Benzema
Karim Benzemafoto: EPA/Peter Powell

II četvrtina:

90. minut: Kraj meča

82. minut: GOOOOOL - Penal za Real Madrid - Laport pri skoku udara rukom - Penal - Karim Benzema na šmekerski način, panenkom postiže gol

74. minut - GOOOOOL - Najlepši gol na meču postiže Silva! Sudija Kovač je pustio prednost, stavio je već zviždaljku u usta, lopta je došla do Silve koji je opalio po lopti i pogodio u rašlje - 4:2!

U 67. minutu - Kurtoa uspeva da spase mrežu posle udarca Laporte sa svega nekoliko metara, lopta je išla po sredini gola

65. minut: Period igre koji je pripao Real Madridu. Pritiskali su Madriđani želeći da dođu do izjednačenja.

55. minut: GOOOOOL - Vinisijus je uzeo loptu sa polovine, ubacio u drugu brzinu, niko ga nije stigao - 3:2

53. minut: GOOOOOL - Fernandinjo do Fodena koji iz peterca postiže gol - 3:1

48. minut: Koliko sreće su imali igrači Real Madida. Pogođena stativa a potom sa gol linije Karvahal uspeva da izbije loptu. Ovo je bilo teže promašiti nego pogoditi

45. minut: Počelo je drugo poluvreme - Koliko Real može večeras sledi nam da vidimo?

I POLUVREME

41. minut - Pokušaj Mareza iz slobodnjaka, ali je pozicija bila više za centaršut. Svakako je Kurtoa lepo intervenistao i otklonio opasnost po svoj gol.

36. minut - Prinudna izmena kod Sitija, umesto Stounsa na terenu je Fernandinjo.

35. minut - Samo sva minuta kasnije je Real mogao do izjednačenja. Šutirao je Rodrigo, ali je njegov udarac odbranio Ederson.

33. minut - GOOOOOL ZA REAL 2:1! Karim Benzema. Sjajna reakcija Benzeme posle centrašuta Medija, a Benzma hvata volej i šalje loptu u mrežu Građana! Stigla je kazna Siti za promašaje.

30. minut - Imao je David Alaba sjajnu šansu da smanji prednost Sitija, bivši igrač Bajerna je sjajno skočio, još bolje trznuo glavom, ali sa par metara poslao loptu pored već savladanog Edersona.

26. minut - Umalo da na semaforu Siti upiše broj 3. Marez je pobegao po desnoj strani, potom je raspalio po lopti i pogodio samo spoljni deo mreže. Gvardiola je burno regovao, jer je Alžirac morao da doda loptu ka svom saigraču.

1 / 3 Foto: EPA/Peter Powell

25. minut - Ukrao je Benzema loptu Edersonu, potom je ona došla do Vinisijusa, koji je pogodio stativu. Mada je posle pomoćni sudija podigao zastavicu.

17. minut - Prva prava prilika ze Real. Prošao je Vinisijus po levoj strani, ali je otišao previše ukoso, pa nije mogao da lepo uputi udarac ka golu Edersona.

11. minut - GOOOOOOL ZA SITI 2:0! Ekipa sa Etihada je udvostručila prednost. Ovoga puta je posle centaršuta De Brujnea, gol postigao Gabrijel Žesus.

Gabrijel Žesus

7. minut - Pokušaj Reala da brzo izjednači, ali je propala prva akcija ekipe iz glavnog grada Španije.

2. minut - GOOOOOL ZA SITI! 1:0 Siti posle 95. sekundi je poveo u polufinalu, gol je postigao De Brujne posle sjajnog centaršuta Mareza.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Mančester sitija.

SASTAVI:

Mančester Siti: Ederson - Stouns, Ruben Dijas, Laporte, Zinčenko - De Brujne, Rodri, Bernardo Silva - Marez, Žesus, Foden