Orlovi visoko lete! Mađari su možda dobri na gulašu, ali kada je basket u pitanju zna se ko je ćale! (FOTO) (VIDEO)

eurobasket, osmina finala!

Tekstualni prenos utakmice mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 16:03h

Košarkaši Srbije nisu imali problema protiv Mađarske u osmini finala Eurobasketa.

Srbija je dobila ovu utakmicu rezultatom 86:78 i u četvrtfinalu igraće protiv Italije.

Orlovi su već na startu utakmice stavili do znanja Mađarskoj da nema apsolutno nikakvu šansu na ovoj utakmici i već prvi period igre doneo nam je prvu osetniju prednost. Naši košarkaši su prvu četvrtinu dobili sa 8 poena razlike i do kraja susreta samo su uvećavali svoju prednost.

Odlično je funkcionisao napad, dominirali su Kuzmić i Marjanović, a i spoljna linija našeg tima bila je na nivou.

Najbolji u našem timu bili su Kuzmić koji je imao dabl dabl učinak sa 17 poena i 10 skokova i Bogdanović sa 17 poena i 6 asistencija. Istakli su se i Marjanović i Mačvan sa po 14 poena.

Kod Mađara istakao se Zoltan Perl 22 poena, dok je Adam Hanga zaustavljen na samo jednom poenu.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije koja nije imala problema sa reprezentacijom Finske.

39. minut - Završnica susreta, Orlovi i dalje sigurno vode, 86:77.

Trojka Bogdana Bogdanovića koja je poništena zbog isteka napada Srbije.

34. minut - Serija Srbije koja vraća dvocifrenu prednost.

31. minut - Poslednja četvrtina počela je sa tri trojke Mađarske koja smanjuje prednost Orlova na 7 poena.

Kraj treće četvrtine, Srbija vodi 69:53.

29. minut - Serija Mađara koji smanjuju razliku na 11 poena.

26. minut - Pojačali su odbranu reprezentativci Srbije i u ovoj četvrtini trenutno vode 14:4.

23. minut - Orlovi sigurno čuvaju prednost koju su stekli u prvom poluvremenu. Jović je pogodio za 58:45.

21. minut - Trojka Bogdanovića na startu drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena, Srbija vodi 48:41. Odlično igra Orlova u napadu, ali odbrana nije na najvišem nivou. Najbolji u timu Srbije su Kuzmić sa 15 i Bogdanović sa 11 poena.

Vučević istakao ko su favoriti za zlato na Eurobasketu! Šta mislite, da li je među njima i Srbija? (VIDEO)

19. minut - Poeni Jovića za 44:38.

17. minut - Mađarska je ispunila bonus i poslala Bogdanovića na liniju za slobodna bacanja.

17. minut - Đorđević traži tajm aut posle lakih poena Mađara.

15. minut - Srbija je ispunila bonus, trenutno vodi 33:26.

14. minut - Prelepa akcija Orlova koju završava Lučić.

13. minut - Orlovi deluju sigurno, za sada Kuzmić ima 15, a Bogdanović 7 poena.

Čillidersice su imale svoj šou u pauzi između četvrtina i to uz pesmu Mesečina.

Kraj prve četvrtine, Orlovi su ovaj period igre rešili u svoju korist rezultatom 24:16.

9. minut - Kuzmić deluje nezaustavljivo danas. Već je postigao 9 poena i muči centre reprezentacije Mađarske.

6. minut - Prekinuta serija Orlova, Mađari smanjuju na 16:5.

3. minut - Serija Orlova i tajm aut Mađara. Moramo napomenuti da je Bogdan Bogdanović doživeo lakšu povredu zgloba, ali da i pored toga igra na ovoj utakmici.

1. minut - Utakmica je počela, Srbija je povela, prve poene postigao je Ognjen Kuzmić.

14:10 - Intoniranje himni pred početak ove utakmice.

14:05 - Na video bimu u dvorani Sinan Erdem zanimljiva slika.

Novak Đoković poželeo je sreću našim igračima.

I Novak Đoković je uz srpske košarkaše na Eurobasketu! (FOTO)

13:45 - Izlazak Orlova na zagrevanje uz pesmu Igraj i pobedi.

Turci ispoštovali Srbe na fenomenalan način: OVO JE RAKETNO GORIVO ZA ORLOVE! (VIDEO)

13:30 - Atmosfera oko dvorane pred početak utakmice u Istanbulu. Nigde nema naših navijača, a publike je malo u dvorani Semih Erdem.

Šta se to dešava sa navijačima na utakmici Srbije i Mađarske?! (FOTO)

BONUS VIDEO: Bobi pred Mađarsku