LIGA KONFERENCIJA: El Kabi het-trikom UNIŠTIO Aston Vilu, Fiorentina u nadoknadi slomila Klub Briž!
Strelac het-trika u Birmingemu... Ajub El Kabi, Foto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

polufinale

Goleade u Engleskoj i Italiji

Andrej Kosić

Odigrana su prva dva meča polufinala Lige konferencija.

Fudbaleri Olimpijakosa šokirali su Aston Vilu u Birmingemu i savladali je rezultatom 4:2.

Gosti iz Pireja fantastično su započeli utakmicu i lako su stigli do dva gola prednosti.

Ajub El Kabi je postigao po gol u 16. i 29. minutu za ogromnih 2:0 za grčkog velikana.

Uspeo je domaćin da u nadoknadi prvog dela igre smanji na 2:1 preko Olija Votkinsa.

Zatresao se Birmingem u 52. minutu kada je Musa Dijabi pogodio za 2:2. Činilo se da je Vila slomila rivala i da će stići do preokreta.

Ipak, dogodilo se potpuno suprotno.

Nezaustaljivi El Kabi je u 56. minutu sa bele tačke stigao do het-trika, a 11 minuta kasnije Santijago Heze pogađa za 4:2.

Vila je u 84. minutu imala veliku šansu da smanji prednost rivala, ali je Daglas Luiz pogodio samo stativu iz penala.

Revanš je na programu za sedam dana u Pireju.

U drugom meču Fiorentina je na svom terenu, takođe u goleadi, savladala Klub Briž rezultatom 3:2.

Rikardo Sotil je već u 5. minutu doneo prednost timu iz Firence, ali je radost trajala samo 12 minuta.

Hans Vanaken je iskoristio penal u 17. minutu i izjednačio na 1:1.

Uspeo je domaćin da golom Andree Belotija stigne do novog vođstva, igrao se 37. minut.

Rafael Onjedika je u razmaku od tri minuta dobio dva žuta kartona, pa su gosti iz Belgije od 61. minuta igrali sa igračem manje.

Ipak, to ih nije imelo da samo dva minuta kasnije stignu do novog poravnanja. Igor Tijago se sjajno snašao i pogodio za 2:2.

Fiorentina je napadala svim silama, ređala je šanse, ali do gola nije mogla sve do 91. minuta. Tada je Mbala Nzola iskoristio odbitak i doneo prednost Violi pred put u Belgiju.

Nikola Milenković je ceo meč proveo na klupi za rezervne fudbalere.

Revanš je na programu za sedam dana u Brižu.